Vervrax, zdjęcia zespołu i okładka płyty

UWAGA! Wyjątkowo długi wpis w tematach:  Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty. Jeśli czytasz to na własne ryzyko!

Zacznę standardowo: po bardzo długiej przerwie wracam aby aktualizować to miejsce. Wiadomo, powoli kończy się kolejny rok, nastaje czas refleksji 🙂 i oczekiwania na to co przyniesie kolejny… Dla mnie ten mijający okres był dość ciekawy szczególnie jeśli chodzi o nowe doświadczenia fotograficzne przemieszane z rodzicielskimi. I o ile w założeniu nie jest to miejsce aby opisywać jak to jest być rodzicem to jak najbardziej, w najbliższym czasie, zamierzam podzielić się tym co udało się osiągnąć z aparatem w ręku.

Dzisiaj na tapecie Iława, miejsce przez wielu bardzo dobrze znane z takich powodów jak choćby piękne położenie i letnie imprezy kulturalne. Wymieniać można wiele ale Złota Tarka czy Iławska Fama to sztandarowe iławskie wydarzenia rokrocznie przyciągające rzesze fanów. Celowo piszę o muzyce ponieważ i w moim przypadku to muzyka była powodem do zrobienia kilku zdjęć.

 O swojej znajomości z Vervrax pisałem już wcześniej tutaj. Powtórzę jeszcze raz: niesforne z nich łobuzy… ale twórczością trafiają w mój gust muzyczny i chwała im za to, że zwarli szeregi (jak sami mówią nie tylko szeregi zwierali) i 2 listopada 2013 wydali na świat swoją pierwszą płytę ochrzczoną jako „Bitch Poverty Hell”. Z pewną nieśmiałością dodam, że ja również miałem swój skromny udział w ich dziele, oczywiście w kwestii wizualnej 🙂

Prace nad okładką szczegółowo omówione i zaplanowane z Vervraxami rozłożyliśmy na dwie tury: pierwsza (około 09.2012) to zdjęcia na okładkę, druga tura (około 02.2013) zdjęcia do wkładki. Jak bywa z wielkimi planami każdy wie, a dokładając dziwne fatum krążące nad moją współpracą z Vervrax to delikatnie mówiąc: wyszło odrobinę inaczej 😉

Pierwotnie projekt okładki zakładał udział dużej grupy fanów kapeli, jednak rzeczywistość szybko zweryfikowała kto jest prawdziwym fanem, a kto nie i z grupy ponad 30 osobowej w Iławskim Centrum Kultury gdzie odbywała się sesja pojawiło się zaledwie kilkanaście osób. W tym miejscu należą się IM wielkie brawa! Wielką wpadką okazały się braki sprzętowe, a mianowicie z modyfikatorów światła zostały nam jedynie parasolki… oj nie tak miało być 🙂 Finalnie wybrnęliśmy jakoś z sytuacji i powstały 4 wersje „okładkowe” plus film backsage z sesji.  W tym miejscu muszę też koniecznie wspomnieć o osobach bez których nic by nie wyszło z tego wszystkiego: Andrzej (nie po raz pierwszy wspólnie pracowaliśmy nad sesją) oraz dwie Doroty, które zajęły się makijażem. Wszystkim razem i każdemu z osobna DZIĘKUJĘ.

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty front okładki

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty tło pod płytą

 Z sesją na wkładkę płyty było trochę mniej problemów, między innymi dlatego, że nie była skrupulatnie zaplanowana. Oprócz całej piątki chłopaków w sesji założyłem udział gadżetów wybranych i przywiezionych przez grupę, które miały być dla nich z różnych powodów istotne. Jakie było moje zdziwienie gdy z auta wyjmowali takie rzeczy jak np. szpadel… pęk liny czy półmetrowy kawał grubej deski…. cóż artyści. Kilka zdjęć grupowych , sporo zbliżeń twarzy no i oczywiście obowiązkowe zdjęcia z ich artefaktami o których wyżej. Wszystko „świecone” w warunkach studyjnych. Poniżej zdjęcia, które znalazły się we wkładce oraz krótki film backstage.

fotograf Iława

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty zdjęcie grupowe

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty portret wkładka

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty portret wkładka

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty portret wkładka

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty portret wkładka

Vervrax zdjęcia zespołu okładka płyty portret wkładka

Vervrax i „Bitch Poverty Hell” to zdecydowanie moja bajka, na płycie zainteresowani znajdą 10 solidnie zagranych kawałków w stylistyce thrash metalowej, a fanów Acid Drinkers szczególnie ucieszy ostatni utwór z gościnnym występem Titusa 🙂 Zresztą sprawdźcie sami co ten pan ma do powiedzenia o Vervrax.

1 Comment

  1. anonimowa · 21 listopada 2013 Reply

    Przecudna ta sesja zdjęciowa! Powodzenia! 🙂

Leave a reply